Stárneme s humorem - Pichlovanka

Termíny konání dechovky  Pichlovanka v kulturním domě Smolnice pro rok 2011 - 30.ledna, 27.února, 27.března. Pozdější termíny budou včas zveřejněny.

V září 2010 jsme zahájili již 6. společenskou sezónu. Pichlovanka  se koná jednou měsíčně v  neděli od 14 hod. do 18 hod. . Poslední v letošním roce se konala 12.prosince. Všem  návštěvníkům a příznivcům dechové hudby  přejeme veselé Vánoční svátky a Nový rok 2011 plný pohody.

Na našem setkání 28.února 2010 vystoupily také děti ze stacionáře Louny, dále jsme vyhlašovali soutěž o nejlepší masku.

Stárneme s humorem - milovníci dechovky

Psal se rok 2005 a pan Václav Ibl, který měl v pronájmu Kulturní dům ve Smolnici, ukončil svou činnost. Ještě předtím však stačil několikrát pozvat do tohoto kulturního domu kapelu jménem PICHLOVANKA. Pan Ibl odešel, kapela zůstala.

 V té době si jedna kamarádka přivedla do Smolnice přítele Jiřího Sailera z Dobroměřic, který má zkušenosti v pořádání kulturních akcí. Okamžitě vycítil příležitost rozjet ve Smolnici  kulturní vyžití pro milovníky dechové hudby a pro starší občany, kteří si chtějí dechovku nejen poslechnout, ale také zatancovat. A ejhle - ono se to ujalo. Přijíždějí zájemci o tuto zábavu z širokého okolí nejen svými vozy, ale také pronajatými  autobusy. Pan Sailer se svojí přítelkyní Toničkou oslovili pár děvčat v pokročilejším věku a vznikla parta,která ani sama netušila, že by tak dlouho vydržela. Pak si znovu spolu sednou a zjistí, že je pořád baví něco dělat pro ostatní lidi, kteří si zvykli jednou za měsíc se v neděli odpoledne ve Smolnici pobavit. A tak zase k pokladně zasedne Zdeňka Bártlová a Jarka Tučková. Evža Cajthamlová se opět pustí do pečení škvarkových placek a malých posvícenských koláčků, které návštěvníkům velmi chutnají. Výborné rolády zase upeče Tonča Paurová. Helča Myslivcová s Jaruškou Kučerovou nabízejí účastníkům zábavy lístky do tomboly, se kterými jim pomáhá vnučka paní Kučerové, slečna Iva. Nebudete věřit, co dá starostí každý měsíc zajistit věci do tomboly, aby byla bohatá.

To, že si našich návštěvníků velice vážíme, dáváme najevo i touto říkankou:

Jsme moc rádi,že jste tady,

že jste věrni Smolnici,

kdo jiný než Pichlovanka

vykouzlí vám úsměv na líci?

tak si spolu zapějeme

tyhle písně české,

aby i to naše stáří

bylo více hezké.